Corona,  Corona-diaries,  Lijstjes,  Voornemens

Mijn voornemens van 2021

Op 1 januari 2021 zette ik tijdens het schansspringen in Garmisch-Partenkirchen onderstaand lijstje met voornemens die eerder projecten waren online, waarbij het doel was om door deze projecten uit te voeren mijn leven alleen nog maar aan awesomeheid te laten toenemen. Dat was natuurlijk een mooi plan, maar ik moet eerlijk zijn en bekennen dat ik na het opstellen van het lijstje eigenlijk nooit meer heb gekeken naar die projecten. Nou ben ik van nature best iemand die projecten uit kan voeren, maar dan moet ik wel weten wat ook alweer het project was… Laten we maar even kijken of ik instinctief en automatisch toch nog wat dingen heb kunnen afronden.

  1. Ik wil trots zijn op hoe ik eruit zie. Dat is in zekere zin wel gelukt, want ik ben best tevreden over hoe ik eruit zie, maar op het moment is er behoorlijk de klad gekomen in letten op mijn voeding en dagelijks sporten, wat dan weer tot gevolg heeft dat ik zwaarder ben dan ik zou willen zijn. Niet onoverkomelijk, maar ik wil daar voor 2022 wel wat meer discipline op zetten. Overigens zit ik chocola te eten en wijn te drinken terwijl ik dit schrijf, dus er is nog best wel wat laaghangend fruit qua makkelijke aanpassingen in mijn dagelijks leven.
  2. Ik ga een heel jaar no spend doen. Dat is gelukt, en ik zal niet ontkennen dat we dat allemaal hebben geweten, want ik heb er zowel online als live nogal wat over gezeurd. Ik ga in januari een paar dingetjes kopen en dan ga ik een nieuwe vorm vinden om niet de hele tijd allerlei spullen het huis in te slepen, want ik heb nog steeds meer dan genoeg.
  3. Ik wil creatief bezig zijn. Ja, op zich wel, ik heb geblogd, maar ik heb dan weer heel weinig aan mijn boek gewerkt, geen nieuw seizoen van de Gave Wijven Podcast opgenomen, de gezamenlijke blog met Lianne met geen letter uitgebreid, geen stand-up gedaan. Aan de andere kant: ik heb een nieuwe baan waar ik een boel creativiteit in kwijt kan.
  4. Ik ga mezelf cultiveren. Dat is zoveel mogelijk gelukt. Ik heb 64 boeken gelezen, 54 films gezien, een flink aantal series gekeken en zowaar wat musea en theatervoorstellingen bezocht (in de korte periode dat het kon). Ik heb een sieradenworkshop gedaan. Aan het begin van het jaar kookte ik elke week iets uit een van de kookboeken die ik heb, maar uiteindelijk heb ik ervoor geopteerd om flink wat van die kookboeken weg te geven. Is ook een optie.
  5. Ik ga dingen die ik niet meer wil hebben weggeven. Dat is ook gelukt. Het Instagram-account dat ik daarvoor op heb gericht heeft het supergoed gedaan en ik ga er ook nog wel even mee door, maar niet elke week op zondag vijf items, want het koste verschrikkelijk veel tijd. Ik heb wel veel mensen blij gemaakt met al die spullen, dus daar ben ik dan weer blij mee.
  6. Ik kies ook in 2021 bewust voor gaafheid. Dat is zeker gelukt. Ik heb zo veel bubbels gedronken, zulke mooie restaurants bezocht, zo veel leuke dingen gedaan met zo veel geweldige mensen dat ik dit alleen maar een gaaf jaar kan noemen. Dus dat was het.

Dat valt dus alleszins mee. Als ik heel eerlijk ben is het enige waar ik niet tevreden over ben die 7 kilo die ik eraan genoten heb. En als dat nou het allerergste is, kan ik dus tevreden zijn, want op zich was 2021 met al dat corona-gezeik voor veel mensen absoluut een kutjaar. Ik zal voor 2022 natuurlijk wat nieuwe projecten bedenken, en als ik dat dit kalenderjaar nog even doe, kan ik daar prima wijn bij drinken en chocola bij eten. Want 2021 is dus al een gaaf jaar!

 

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.