Cadeaus,  School,  Studentendrukwerk,  Tegeltje,  Werkkamer,  Werkplek

Tegeltjeswijsheid

Een van de dingen waar ik dagelijks veel plezier aan beleef is de ‘Moet ik dit nu doen?’-mok die ik een tijdje terug op uitnodiging van de Fotofabriek mocht laten maken. Het was een uitspraak van Cynthia Schultz, met een vraag die zeer op mij van toepassing was. En is, want hoe inspirerend een mok ook kan zijn, ik ben nog steeds geneigd om zodra ik een idee of verzoek krijg meteen in de houding te springen, zonder me af te vragen of ik wel de meest aangewezen persoon ben, of of het meteen moet, of of ik niet beter mijn energie ergens anders in zou kunnen steken. Maar goed, ik heb in elk geval een dagelijkse reality check op mijn bureau staan. Tot mijn grote vreugde nam de firma Studentendrukwerk (die horen bij de Fotofabriek) contact met me op, en toen mocht ik zomaar weer iets maken. Daar zeg ik natuurlijk geen nee tegen, want ik ben nog lang niet zo’n influencer die het ene na het andere aanbod krijgt en zich in de luxepositie bevindt om van alles af te kunnen slaan, en bovendien: al was ik zo’n influencer, dan vind ik het nog steeds superleuk om zelf dingen te ontwerpen, dus dan had ik dit aanbod nooit afgeslagen. Het was alleen even de vraag wat ik dan precies wilde maken, en wat ik er dan op zou zetten. Er was nogal wat mogelijk, want ik kon een boek laten maken (dan was ik natuurlijk in een klap van mijn zoektocht naar een uitgever af), of een banner, of schriften, of een tegeltje.

En het werd een tegeltje. Ik voerde een nogal hilarisch gesprek met een leerling en haar ouders, waarbij zij op mijn kantoor zat en haar ouders via de Zoom meededen. De leerling vond bijvoorbeeld dat ze heel goed was in Engels, maar dat school de verkeerde dingen toetsten, zodat ze toch onvoldoendes haalde, en dat ze door veel televisie in het Engels te kijken, haar taalvaardigheid kon verhogen. Nou is dat laatste op zich wel waar, maar toen bleek dat zij zich meende te kunnen bekwamen in de taal van William Shakespeare en Margaret Atwood door Keeping Up With The Kardashians te kijken, moest ik toch wel even lachen, zeker toen ze zei dat het juist goed van haar was dat ze de verbetering van haar Engels wist te combineren met ‘chillen’. Ik heb niks tegen een beetje ontspanning aan het eind van de dag, maar 3 afleveringen over vrouwen met een irritant accent en kunstmatige billen achter elkaar kijken gaat wat ver – en de vader van deze leerling vond dat ook, want hij zei ‘Dat hele chillen, daar ben ik ook wel een beetje klaar mee’. Dat vond ik zo’n mooie uitspraak dat ik hem heb genoteerd en meteen die dag nog in een tegeltje heb laten omzetten bij Studentendrukwerk. Ik kreeg er een standaard bij, dus het tegeltje prijkt nu als trofee in mijn kast op school. Handig, als ik weer een leerling op bezoek heb die iets teveel tijd aan pauzes besteedt, of als ik merk dat ik zelf afdwaal van de core business. Chillen is fijn hoor, maar het moet wel tussen dingen door, en soms is het best wel fijn om een tegeltje te hebben om je daaraan te helpen herinneren.

Het mag duidelijk zijn: ik heb het tegeltje dus gratis gekregen van Studentendrukwerk. Voor wie meer van ze wil weten hierbij een drietal handige linkjes (inclusief die voor een hoodie – dat is natuurlijk de volgende ambitie):
De site van Studentendrukwerk
Tegeltje bedrukken
Hoodie bedrukken

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.